skip to Main Content

Meistä

Bohouse on Suomen ensimmäinen suunnittelutoimisto ja rakennusyritys joka tarjoaa paikan päällä irtotavarasta rakennettuja räätälöityjä taloratkaisuja. Bohouse auttaa sinua suunnittelemaan, piirtämään ja rakentamaan unelmakotisi kustannustehokkaalla ja yksinkertaisemmalla tavalla.

RI Roger Sundkvist perustaa Bohousen 2016

Yli kahdenkymmenen vuoden kokemuksella rakennusalalla kerryttänyt rakennusinsinööri Roger Sundkvist on kokenut, monipuolinen ja taitava rakennusyrittäjä Keski-Pohjanmaalla. Vuonna 2005 Sundkvist perusti rakennusliike Byggnetin. Yhteensä noin sadan rakennusprojektin, 30 suunnitellun omakotitalon ja 50:n vapaa-ajan ja ulkorakennuksen piirtämisen jälkeen hän oli valmis 2016 lanseeraamaan mullistavan uuden palvelun rakennusalalla keski-Pohjanmaalla.

Tänään Sundkvist on pääprojektivastaava, suunnittelija ja vastuussa oleva työnjohtaja. Hänen yrityksensä Bohouse tarjoaa paikan päällä rakennettuja taloja sujuvalla ja kustannustehokkalla tavalla – asiakkaalle räätälöityjen rakennustoivomusten mukaan. Bohousen juuret ovat perustajan kotikylässä Luodon Bosundissa, mistä myös yrityksen nimi juontuu.

Bosundin kylä on tunnettu pitkälinjaisista ja maineikkaista perinteistä talo- ja venerakennusalalla, sekä poikkeuksellisen taitavista käsityöläisistään. Kylässä asuu 1200 asukasta, ja sen ylpeys Baltic Yachts rakentaa maailman suurimpia purjealuksia hiillikuidusta.

Bohousen markkina-alue ylettyy Oulusta Vaasaan. Yritys sijaitsee Luodossa.

Roger Sundkvist

Perustaja | Tj | Rakennusinsinööri

+358 40 486 9263

roger@bohouse.fi

Tomas Sundkvist

Työjohtaja

+358 40 560 7944

tomas@bohouse.fi

Victor Sundström

Rakennusinsinööri

+358 40 964 8065

victor@bohouse.fi

Johannes Sundqvist

Ostaja ja projektipäällikkö

+358 44 303 2389

johannes@bohouse.fi

Martin Sundkvist

Työjohtaja

+358 50 430 2358

martin@bohouse.fi

Benny Sundkvist

Työjohtaja (sisustus)

+ 358 50 301 0815

benny@bohouse.fi

Joni Ahlvik

Rakennusinsinööri

+ 358 50 541 4445

joni@bohouse.fi

Back To Top