Bohouse

Suunnittelutoimisto ja rakennusyritys samassa paketissa

Meistä

Yli kahdenkymmenen vuoden kokemuksen rakennusalalla kerryttänyt rakennusinsinööri Roger Sundkvist on kokenut, monipuolinen ja taitava rakennusyrittäjä Keski-Pohjanmaalta. Vuonna 2005 Sundkvist perusti rakennusliike Byggnetin. Yhteensä noin sadan rakennusprojektin, 30 suunnitellun omakotitalon ja 50:n vapaa-ajan ja liikerakennusten piirtämisen jälkeen hän oli valmis vuonna 2016 lanseeraamaan mullistavan uuden rakennusalan palvelun Keski-Pohjanmaalla.

Bohouse valmistaa sujuvalla ja kustannustehokkaalla tavalla asiakkaan omien toiveiden mukaan räätälöityjä paikallarakennettuja omakotitaloja. Tänä päivänä Sundkvist on perustaja, toimitusjohtaja, rakentaja, suunnittelija ja vastaava työnjohtaja hyvinvoivassa kuuden osa-osakkaan ja 10 henkilöä työllistävässä yrityksessä. Bohouse on suunnitellut, piirtänyt ja rakentanut viisikymmentä unelmien kotia Pohjanmaalla vuosien 2016–2019 aikana.

Bohousen juuret ovat perustajan kotikylässä Luodon Bosundissa, joka on tunnettu pitkälinjaisista ja maineikkaista perinteistä talo- ja venerakennusalalla, sekä poikkeuksellisen taitavista käsityöläisistään. Kylässä asuu 1200 asukasta, ja sen ylpeys Baltic Yachts rakentaa maailman suurimpia purjealuksia hiillikuidusta.

Bohousen markkina-alue ylettyy Kokkolasta Vaasaan, ja tavoitteena on lähitulevaisuudessa laajentaa paikallarakennettujen ja räätälöityjen talopakettien toimittaminen tyytyväisille asiakkaille ympäri Suomen.

Roger Sundkvist

Perustaja | Tj | Rakennusinsinööri

+358 40 486 9263
roger.sundkvist@bohouse.fi

Tomas Sundkvist

Työnjohtaja

+358 40 560 7944
tomas.sundkvist@bohouse.fi

Victor Sundström

Rakennusinsinööri

+358 40 964 8065
victor.sundstrom@bohouse.fi

Johannes Sundqvist

Sisäänostaja ja projektinvetäjä

+358 44 303 2389
johannes.sundqvist@bohouse.fi

Martin Sundkvist

Työnjohtaja

+358 50 430 2358
martin.sundkvist@bohouse.fi

Benny Sundkvist

Työnjohtaja (Sisustus)

+ 358 50 301 0815
benny.sundkvist@bohouse.fi

Joni Ahlvik

Rakennusinsinööri

+ 358 50 541 4445
joni.ahlvik@bohouse.fi

Per Sundström

Projektinvetäjä (RI)

+358 44 491 9088
per.sundstrom@bohouse.fi

Ulf Sundkvist

Työnjohtaja

+358 50 347 2080
ulf.sundkvist@bohouse.fi

Simon Sundqvist

Rakentaja

+358 44 292 2259
simon.sundqvist@bohouse.fi

Robin Häggblom

Rakentaja

+ 358 40 759 2470
robin.haggblom@bohouse.fi